E-posta : rmvyurdu@gmail.com
Telefonlar : 0530 285 98 50 - 0530 285 98 51
Bozdoğan Kız öğrenci Yurdu

Vakfımız Hakkında

Rasim Menteşe Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Hayırsever İş Adamı Sayın Rasim Menteşe’nin önderliğinde 2005 yılında kurulmuş olup gayesi; Yardıma muhtaç vatandaşlara giyecek, yiyecek yardımı yapmak, gerektiğinde bunların okuyan çocuklarını vakfın gelir imkanına göre giydirmek, yiyecek yardımı yapmak, yatıp kalkmaları ve aynı zamanda gelir sağlamak için konuk evi tesis etmek, yardıma muhtaç hastalara tedavi ve ilaç masrafları yardımı yapmaktır.

Bu amaçlardan en acil olanı öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamak olduğundan hareketle, Rasim Menteşe Vakfı Konuk Evi yaptırılmış ve 2008-2009 Eğitim ve Öğretim sezonundan itibaren hizmete açılmış olup öğrencilerimizin barınma ihtiyacı büyük ölçüde giderilmiştir. Konuk evimiz kapasite artırımına müsait olduğundan gerektiğinde ve ihtiyaç nispetinde  kapasitesi arttırılabilecektir.

Rasim Menteşe Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Vakfının  amaçlarından  biriside ihtiyaç sahibi ve başarılı olan öğrencilere karşılıksız olarak burs vermektir.

Rasim Menteşe Vakfı Konuk Evi gelirleriyle son 9  sezonda  ihtiyaç sahibi ve başarılı 240  öğrencimize burs  verilmesi sağlanmıştır. Ayrıca gelirlerimiz ölçüsünde Bozdoğan MYO ve Rasim Menteşe  İlçe Hastanesinin  ihtiyaçlarının giderilmesinde maddi katkıda bulunulmaktadır.

Rasim Menteşe Vakfı’nın amaçları doğrultusunda çalışmaları devam etmektedir.  Son 9 yıldır elde edilen tecrübelere dayalı olarak öğrenci ve velilerin görüşleri alınarak konuk evi binası imkanları ölçüsünde daha modern hale getirilmektedir.

Vakfa ait yaklaşık 60 Dönüm arazi üzerinde Bozdoğan Meslek Yüksek Okulunun uygulamalı eğitim alanları yapmak üzere çeşitli projeler üzerinde çalışmalar yapılmakta ve bu eğitim alanlarının yapılabilmesi için kaynak bulma çalışmaları sürdürülmektedir.

Vakfın faaliyetleri devam ettikçe sizlere duyurulacaktır.